Czasami wystarczy inspirujące spotkanie, czasami lektura porywającej biografii, a czasem trzeba spędzić trochę czasu samemu ze sobą, żeby znaleźć pomysł na siebie. Dziś dzielę się z Tobą 3 nietypowymi sposobami na to, jak odkryć, co dalej robić w życiu.

Wybierz się na spacer

Szczególnie jeśli mieszkasz w dużym mieście, niektóre okolice mogą nawet po wielu latach pozostać dla Ciebie nieodkryte. Część z nich przechodzi transformację – dobrym przykładem jest wrocławskie Nadodrze, które już na dobre zostało przejęte przez artystów i miejskich aktywistów.

Ale czasem nawet nie zwracamy większej uwagi na obiekty w naszych dzielnicach, uważając, że przecież wiemy o nich już wszystko. Tymczasem spacer z umysłem nastawionym na dostrzeganie szczegółów pozwoli na odkrycie nie tylko ciekawych miejsc i zabytków, ale także małych pracowni, sklepików z nietypowym asortymentem czy zakładów usługowych. Jeśli coś Cię zainteresuje, nie bój się i wejdź – właściciele takich miejsc uwielbiają dzielić się swoją pasją.

Weź do ręki mapę swojego miasta i zaznacz obszary, w których jeszcze nie byłeś lub byłeś, ale dawno temu. Wybierz się tam na spacer w najbliższy weekend i szukaj!

Przejrzyj ofertę studiów podyplomowych

Wejdź na stronę internetową jakiejś uczelni i sprawdź jej ofertę studiów podyplomowych (bogatą ofertę mają np. Wyższe Szkoły Bankowe). Przejrzyj te, które wydają Ci się interesujące – zapoznaj się dokładnie z programem, przedmiotami. Bardzo możliwe, że znajdziesz tam coś dla siebie!

Dodatkowo sprawdź, kim są wykładowcy na tych kierunkach i spróbuj odnaleźć ich profile na Linkedin lub Goldenline, by prześledzić ich ścieżki kariery. To kolejne źródło inspiracji.

Dlaczego piszę o podyplomowych, a nie licencjackich i magisterskich? Dlatego, że nowe kierunki studiów podyplomowych są tworzone na bieżąco zgodnie z potrzebami i trendami na rynku, dlatego przy okazji będziesz miał ogląd na to, czy na interesujące Cię kompetencje jest zapotrzebowanie.

Wybierz się na próbki szkoleniowe, bezpłatne warsztaty itp.

Wiele firm, by zapoznać potencjalnych klientów ze swoją ofertą szkoleniową (albo potencjalnych kandydatów z ofertami pracy), organizuje bezpłatne warsztaty i szkolenia lub tzw. “próbki szkoleniowe”. To kolejna doskonała okazja, byś poznał nowy zawód i porozmawiał z wykonującymi go osobami, by dowiedzieć się, czy to opcja dla Ciebie.

Tego typu spotkania łatwo znaleźć przez serwisu agregujące wydarzenia, np. www.evenea.pl lub w Wydarzeniach na Facebooku.

Gdzie Ty poszukasz swojej inspiracji? 🙂

Więcej wskazówek znajdziesz w mojej książce “Idealnie Dopasowana – kariera szyta na miarę”! Czytaj więcej >

Podobne wpisy